Carska bara
Specijalni rezervat prirode "Carska bara", carstvo ptica, oaza mira i netaknute prirode, prostire se na oko 1700 hektara u međurečju Begeja i Tise. Mozaičnost rezervata se ogleda u isprepletanosti rečnog, barskog, močvarnog, livadskog, slatinastog i šumskog ekosistema. Zaštitni znak Carske bare je čaplja. Svih osam vrsta evropske čaplje se ovde gnezdi. Povremeno ili trajno, ovde boravi 250 vrsta ptica. Od tog broja, 140 su stanarice, a 110 selice. Mnoge od njih nalaze se na svetskoj listi ugroženih vrsta. U jesenjim mesecima, velika jata ptica sleću na Carsku baru. Neka se odmaraju desetak dana i nastavljaju put ka Africi, a neka, poput divljih guski iz Sibira, ostaju tu cele zime. U pogledu faune sisara, značajno je prisustvo vidre i divlje mačke. Mogu se sresti i skoro sve vrste riba. Zbog svih ovih vrednosti, ovaj rezervat prirode je proglašen za Ramsarsko područje i pod zaštitom je Uneska. Zanimljivo je da Carska bara skoro nikada ne zaledi, iako je duboka svega 1 metar. Divlje guske to ne dozvoljavaju jer neprestano sleću i udaraju krilima po vodi.
Turistička ponuda obuhvata obilazak Rezervata turističkim brodom ili motornim čamcem sa vodičem, foto-safari, iznajmljivanje čamca na vesla, šetnju obeleženim stazama, posmatranje ptica sa vodičem, razgledanje destinacije iz vazduha motornim zmajem.
Bara je inače dobila ime po austrijskim carevima koji su ovde bili česti gosti. Zanimljivo je da su skoro sve poznate glave koje su lovile u Carskoj bari, tragično završile svoj život. Tako je Janoš, sin Lazara Lukača, naslednik velikog imanja, izgubio život u dvoboju. Austrijski prestolonaslednik Rudolf, sin Franje Josifa, misteriozno je nastradao u lovačkom dvorcu Majerling, a Franc Ferdinand koji je trebalo da ga zameni, ubijen je u atentatu u Sarajevu. Franc Ferdinand je bio pravi zaljubljenik u Carsku baru i cak se sa svojom izabranicom Sofijom vencao u ovdašnjoj crkvi. Čest gost bio je i naš kralj Aleksandar Karađorđević, koji je ubijen u atentatu u Marselju. Ne znamo da li zbog sujeverja ili nekih drugih razloga, ali kažu da Tito ovde nikada nije lovio.